Pénteken délelőtt 10 óra után a fővárosban az egyik 9-es buszon hangoskodásra egy utas többször is figyelmeztetett egy számára ismeretlen férfit, hogy vegye fel a maszkját, ám ő ezt nem volt hajlandó megtenni – írja a Bors. A kiabálást meghalló sofőr megnyomta a maszkviselésre figyelmeztető hangautomata gombját.
A hangos szóváltásba többen bekapcsolódtak, majd a szabályok betartására figyelmeztető utas arcon ütötte az egyébként ittas ellenlábasát, aki elterült a busz padlóján. A járművezető ekkor félreállt a busszal a Kiscelli utcai és a Tímár utcai megálló között és kihívta a rendőrséget és a mentőket.
Amíg a segítség meg nem érkezett, körülbelül 10 percig, az ajtók zárva voltak. A lapnak az egyik utas elmondta, hogy a pofont lekeverő férfi egy percig nem tagadta tettét, magától szólt a rendőröknek, hogy ő ütött.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az incidens mindkét résztvevője ellen eljárás indult. Az egyiknek a maszkviselési szabályok megsértése és közérdekű üzem megzavarása miatt, míg a másiknak súlyos testi sértés kísérletéért kell felelnie.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!