A Zalaegerszegi Járásbíróság a 2022. április 12. napján megtartott előkészítő ülésen jogerős ítéletet hozott annak a férfinak az ügyében, aki a tetőszerkezet megbontásával nagyobb kárt okozott, mint a lopással.
A vádlott 2021-ben Szentpéterúron négy hónap leforgása alatt 7 német állampolgár ingatlanába, egy általános iskolába és egy helyi lakoshoz tört be.
Volt, hogy a házak, melléképületek ajtaját, ablakát, a terasz külső bejáratát, a garázsajtót feszítette fel, egy esetben pedig a ház tetőszerkezetét megbontva jutott be az ingatlanba.
A férfi többek között használati tárgyakat, elektronikai készülékeket, barkács- és kerti eszközöket (mint például televíziót, kávéfőzőt, Xbox játékkonzolt, laptopot, mobiltelefonokat, szalagcsiszoló gépet, fúrógépet, fűnyírót) tulajdonított el.
Egy alkalommal, miután tetten érték, elfutott a helyszínről, míg máskor nem vitt el semmit, hanem az ott lévő élelmiszerekből fogyasztott.
A férfi a sértetteknek és az oktatási intézménynek a lopással közel 368.000 forint, míg a rongálással több, mint 378.000 forint kárt okozott.
A Zalaegerszegi Járásbíróság a történteket elismerő vádlottat bűnösnek mondta ki 4 rendbeli lopás bűntettében, melyből 1 rendbelit folytatólagosan követett el, 5 rendbeli lopás vétségében, melyből 1 rendbeli kísérleti szakban maradt.
Ezért őt 1 év 2 hónap börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztette.
Az ítéletet a vádlott és védője, valamint az ügyész tudomásul vette, így az jogerős.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!