Ma este nyolckor hirdetik ki a felvételi ponthatárokat, addig 105 868-an izgulhatnak - ennyien jelentkeztek idén felsőoktatási intézménybe, ez egyébként hatezerrel kevesebb, mint tavaly. A pontszámok először a Felvi.hu oldalon lesznek elérhetőek, de a felvételizőket sms-ben is értesítik majd.
A legtöbben idén is az ELTE-re szeretnének bejutni első helyen, ide több mint 12 ezer felvételiző jelentkezett. Az ELTE mellett népszerű még a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem is.