Ma szép, napsütéses idő várható - de nem sokáig lesz így

Csütörtökön délután hidegfront éri el hazánkat.

A mai napon túlnyomóan napos idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, csapadék nélkül, miközben mérsékelt marad a légmozgás - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 30 fok között valószínű. Késő estére 16 és 22 fok közé hűl le a levegő.

Ugyanakkor csütörtökön délután hidegfront éri el hazánkat, amely többfelé okoz záporokat, zivatarokat az országban - írja a kiderül.hu. A nap nagy részében ugyan napos idő várható fátyol-, illetve gomolyfelhőkkel, de késő délután, estefelé egy hidegfront hatására északnyugat felől átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet: csapadékzóna érkezik záporokkal, zivatarokkal. A mostani előrejelzések szerint a teljes Dunántúlra, Észak-Magyarországra, valamint Budapestre, Pest és Jász-Nagykun-Szolnok megyére adhatnak ki figyelmeztetést a zivatarveszély miatt.

Péntek délutántól viszont megint száraz levegő áramlik fölénk, így a hétvégén napos, csapadékmenetes időre számíthatunk. Vasárnap akár 33 fokig is emelkedhet a hőmérséklet.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Időjárás