Uborkától megijedő macskákon röhög az internet. Elmondjuk, Ön miért ne tegye ezt a kedvencével

Meglátják, ugranak, sipircelnek. Nem véletlenül.

Több videó is kezdett kerengeni az elmúlt napokban a bitek szupesztrádáján, az alábbi témakörben: röhögni vágyó gazdi nagy zöld uborkát helyez el az ominózus cica közvetlen közelébe, a cica a nagy zöld uborkát észreveszi, és őrületes menekülésbe kezd.

Sokak szemében ezek a videók esetleg a cukiság kategória szórakoztató részlegébe eshetnek. Ennek azonban nem kéne így lennie.

Ezek az állatok ugyanis jóformán halálra rémülnek épp.

És ahogy a National Geographicban megszólaló szakértők jelzik, épp emiatt nem túl jó fejség, ha az ember ezt műveli a kilencéletű kicsikéjével. Az állatmagatartás-kutató Jill Goldman szerint ezek a videók mind egy szálig megkérdőjelezik a gazdi emberségét. Hiszen mégiscsak egy kiadós stresszokozásról beszélünk.

Ezek az aljas videók még több embert fognak felbujtani, hogy ráijesszenek a macskájukra, mások meg röhögjenek ezen

- mondja a macskák viselkedéséről könyvet is író egyetemi professzor, John Bradshaw.

A szakemberek szerint az történik, hogy az uborkák beindítják a macskákban rejlő riadófújó gépezetet, hiszen nem szoktak hozzá, hogy ilyesmit lássanak a padlón. Goldman szerint az is lehet, hogy kígyónak nézik a zöldséget, a kígyók pedig olykor gyilkos ragadozók ugye. Ráadásul különösen szemét dolog a kajás tálkájuk közelébe helyezni az idegesítő zöld rudat, azt a területet ugyanis a biztonságérzettel társítják.

Szóval, kedves gazdik:

a fentiek nem követendő példák!

Ahogy Goldman is fogalmaz: új tárgyak behozása a lakásba fontos szellemi stimuláció lehet háziállataink számára, de semmiképpen sem azzal a céllal, hogy rémületet okozzunk. Hiszen mi sem csattannánk ki az örömtől, ha a fürdőszobából kifordulva belebotlanánk a semmiből ott termő, nagy, fekete valamire, amiről fogalmunk sincs, micsoda.

youtube
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Könnyű