A magyar futsalválogatott a görögök ellen diadalmaskodott.

Csak egy pici szombathelyi hivatkozás

A magyar válogatott a Győr négy és a Berettyóújfalu nyolc játékosára épült, egy spílert adott a Fradi is a csapatba. Azaz, ezúttal kimaradt Gyurcsányi Zsolt, így csak a padon találtunk ex-Haladás játékost, hiszen a spanyol mestert Korolovszky Gábor segíti.

Két nap, két meccs

Két nap alatt két felkészülési találkozót játszik a magyar csapat a göröggel. Rivera Sito csapata hamar megszerezte a vezetést, Rábl János volt a gólszerzőnk. Ezek után is inkább a vendégek térfelén pattogott a labda, és a 15. percben egy szabadrúgás-variációt követően Harnisch Ákos talált a görögök kapujába. A játék képe ez után sem változott, még az is belefért nekünk, hogy Lovas kisbüntetőt hibázzon.

Magyarország - Görögország, barátságos futsal mérkőzés
Meggypirosak a kékek ellen. Katt a galériáért!
Vágvölgyi Bálint

Továbbra is mi domináltunk

A második félidő elejét is megnyomtuk és alig telt el egy perc, amikor ismét a görögök kapujában táncolt a labda. Nem volt nagy helyzet, és kis szerencsénk is volt, hiszen Nagy István lövése megpattant egy görög lábon. Biztos mákos görög joghurtot evett a gólszerzőnk...

Beleuntunk

A görögök nem tudtak, mi pedig talán nem is akartunk támadni, így meddőnek bizonyult a fölényünk 3-0 után. Váratlanul egy kontra után szépítettek a lelkes vendégek, Mantis talált a kapunkba. Kicsit megráztuk magunkat, ám megint kaptunk egy kontragólt, ezúttal Manos lőtte ki a hosszú felsőt. A végén eldugtuk a labdát, és egy gyors akció végén Rábl lőtt szép gólt, eldöntve a találkozót.

Hétfőn Pápán

A páros találkozó második meccse Pápán lesz: hétfőn 18 órakor lesz az a derbi. Azt a mérkőzést a Sport TV közvetíti.