Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) adatai szerint március 28-ig az Európai Unióban Magyarországon adták be a legtöbb első oltást: idehaza a lakosság 21,6 százaléka kapta meg a koronavírus elleni oltás első dózisát, míg a korábbi listavezető Málta a lakosság 21,5 százalékát oltotta be.
Málta háromféle vakcinát használ, Pfizert, Modernát és AstraZenecát, míg Magyarország a kínai és az orosz oltóanyaggal együtt ötöt. Az élmezőnyben van még Finnország (17,5 százalék), Észtország (16,5 százalék) és Ausztria (14,9 százalék). A nyájimmunitás eléréséhez a lakosság 60 százalékát kell beoltani.
A második dózist nézve kicsit más a helyzet: ebben az összevetésben Málta vezet, a teljes lakosság 9,5 százaléka kapta meg már mindkét adagot. Őket Dánia követi 7,6 százalékkal, Magyarország a harmadik 6,6 százalékkal. - írja a Telex.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!