Keddre napsütést, aztán kutyahideget jósolnak

Szerdától mindenki váltson irhabundára, mert napközben is kemény hidegekre számíthatunk, estére pedig mínusz 9-et is mutathat a hőmérő. De aztán jön az enyhülés!

Mára hózáporokkal tarkított, szeles időt jósol az időkép.hu, ahogy írják elsősorban a Dunántúlon, majd a Duna-Tisza köze nyugati felén és délen alakulhat ki hózápor, havazás, keleten, északkeleten ugyanakkor sok lesz a napsütés, csapadék nem várható. Az északnyugati szél többfelé erős lesz. A reggeli 0, -8°C-ot követően napközben 0 és +4°C között alakul a hőmérséklet.

Kedden már országszerte sok lesz a napsütés, csapadék nem várható. A Dunántúlon és keleten még szeles lesz az idő. A hideg, fagyos hajnalt követően napközben fagypont köré melegszik a levegő.

Időjárás előrejelzés a hétre
Nyugat.hu

Szerdán hajnalban a derült, szélcsendes, hóval borított tájakon akár -10, -15 fok is lehet, máshol -4 és -9 fok között alakul a minimum-hőmérséklet. Napközben északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, de csapadék nem várható. A legtöbb helyen délután is fagyni fog.

A hét második felében változékonyabbra és melegebbre fordul az idő

Csütörtök reggel még lehetnek kemény fagyok, aztán a hét második felében változékonyabbra, szelesebbre, de ezzel együtt enyhébbre fordul az idő. Péntektől több alkalommal várható eső, zápor, kezdetben északkeleten azonban ónos eső, havas eső is hullhat.(forrás: idokep.hu)

Befagyott Balaton Fonyódnál
Bonyhádi Zoltán

És, hogy szó érje a ház elejét, lássuk milyen időt jósol a met.hu a hétre:

A met.hu szerint hétfőn a késő esti órákig a Dunántúlon és a Duna-Tisza még több helyen várható havazás, havas eső, majd megszűnik a csapadék, és észak felől csökken a felhőzet, reggelre az ország nagy részén már kiderül az ég. Az északnyugati szél a Tiszántúl és a nyugati, délnyugati megyék kivételével még többfelé megerősödhet. Késő estére a Dunántúlon 0, +2, másutt -1, -6 fok közé hűl a levegő, a Tiszántúl északi részén lesz a leghidegebb.

Éjszaka észak felől csökken a felhőzet, délen is megszűnik a hóesés. Kedden napközben jobbára derült vagy gyengén felhős, napos időre számíthatunk, legfeljebb a Tiszántúlon lehetnek felhősebb tájak, de csapadék ott sem várható. Az északi szél már csak a Tiszántúlon és északkeleten erősödhet meg. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1, -8 fok között alakul, de a havas, derült, szélcsendes tájakon -10 foknál is hidegebb lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet -2, +3 fok között valószínű.

Időjárás alakulása a met.hu szerint
Nyugat.hu

Szerdán nyugat felől erősen megnövekszik felhőzet (előbb csak fátyolfelhők, napközben már vastagabb felhőzet is lesz az ország felett), de csapadék nem valószínű. A délkeletire forduló szél csak a Kisalföldön és a Dunántúli-középhegységben élénkülhet meg. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet a Dunántúlon többnyire -4, -9, a Dunától keletre -7, -12 fok között alakul, de a hóval borított, szélvédett tiszántúli körzetekben és az Északi-középhegység völgyeiben -13, -17 fok is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0, -8 fok között valószínű.

Ez várható csütörtökön és pénteken

Éjjel többfelé zúzmarás köd, illetve az ország nagy része fölött alacsonyszintű rétegfelhőzet képződik. A köd elsősorban a keleti országrészben néhol tartósan megmaradhat, errefelé lesz az országon belül a leghidegebb. Kevés napsütés inkább csak Dunántúlon lehet. Helyenként hószállingózás, esetleg ónos szitálás is előfordulhat. Gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet az ország nagy részén -3, -9 fok között alakul, de a havas, keleti tájakon akár -10, -12 fok is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet +1 és -6 fok között várható.

Egy érkező hidegfront hatására pénteken a köd ugyan megszűnik, de átmenetileg több helyen vegyes halmazállapotú csapadék várható: az ország keleti részén a havazást eső, majd záporok váltják fel, nyugaton inkább eső lesz jellemző. Keleten helyenként ónos eső is lehetséges. Az északnyugatira forduló szelet sokfelé erős, helyenként viharos lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0, -8 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet jobbára -1, +7 fok között alakul, Kelet-Magyarországon lesz a hidegebb. ((Forrás: met.hu)

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Időjárás