December 19. óta van érvényben a szigorúbb korlátozás a határforgalmat illetően, amely szerint mindenkinek tíznapos hatósági házi karanténba kell vonulnia, és ha szabadulni akar, csak a karantén ötödik napján teszteltetheti magát. Ez alól kivételt csak az osztrák munkáltatói igazolással érkező ingázók jelentenek.
A Balkánról visszatérő vendégmunkások jelentős része ezen a hétvégén érkezik meg Ausztriába, illetve utaznak tovább Skandináviába, Német- és Franciaországba, így a határátkelőkön már tegnap megnőtt a forgalom. Vasárnap délelőtt másfél-két órát is várakozniuk kellett a beutazni szándékozóknak, a helyzet dél körül valamelyest normalizálódott, de a hatóságok még délután is jelentős tömegekre számítanak.
MTI
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!