Még mindig sokan vezetnek ittasan

Csak az elmúlt hétvégén 6 ittas vezetőt szűrtek ki a soproni rendőrök, akik közül 4-nek el is vették a jogosítványát.

Hazánkban az alkoholt fogyasztó gépjárművezetőkkel szemben zéró tolerancia van érvényben. Ez annyit jelent, hogy csak az ülhet a volán mögé, aki egy kortyot sem ivott, azonban sokan megszegik ezt a szabályt.

Már csekély mennyiségű alkohol fogyasztása is negatívan befolyásolja a biztonságos vezetést. Ilyenkor a sofőr bátrabban, meggondoltalanabbul, képességeit túlértékelve vezet, csökken a felelősségérzete és az önkontrollja. Szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A mozgásai pontatlanabbá válnak, nem érzékeli időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtja végre, a járművet nem tudja egyenesen tartani az úton. A reakció és döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma pedig növekszik – sorolt fel pár tényt az ittas vezetéssel kapcsolatban Kovács Miklós rendőr alezredes, a Soproni Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője.

Soproni Rendőrkapitányság

Az elmúlt hétvégi ellenőrzéseink is azt mutatják, hogy még mindig sok az ittas vezető. Vannak, akik annyira felelőtlenek, hogy közvetlenül alkoholfogyasztás után vezetnek, mint például az a fiatalember, aki az augusztusban szerzett jogosítványát veszítette el így, most februárban. Vannak olyanok is, akik nem is gondolják, hogy pozitív értéket fog náluk mutatni a szonda, mert azt hiszik, hogy már elég idő eltelt ahhoz, hogy a szervezetük feldolgozza a bekerült alkoholmennyiséget. Ezt legegyszerűbben egy szondával tudjuk ellenőrizni, ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy amíg a készülék pozitív értéket mutat, addig az előbb ismertetett veszélyek fennállnak – folytatta az alezredes.

Soproni Rendőrkapitányság

Az ittas járművezetés különösen veszélyes. Aki alkoholos állapotban vezet nem csak önmagát, hanem a többieket is súlyosan veszélyezteti, legyen szó akár egy másik gépjárművel közlekedőről, vagy akár egy gyalogosról. Sokszor előfordul, hogy nem az ittas okozó, hanem a vétlen fél szenvedi el a súlyosabb sérülést. A balesetek megelőzése csak közös felelősségvállalás alapján lehetséges, azok elkerülése érdekében minden közlekedésben résztvevőnek be kell tartania az alapvető közlekedési szabályokat! Mi az ellenőrzéseket tovább folytatjuk – zárta gondolatait az osztályvezető.

Soproni Rendőrkapitányság
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek