Megérkeztek az azbeszt-szennyezettségi vizsgálatok hivatalos eredményei, amelyek szerint Szombathely több pontján – köztük a déli városrészben is – kimutatható a szennyezettség. Erről Tóth Kálmán, a városrész önkormányzati képviselője számolt be Facebook-oldalán.
A képviselő azt írta: a vizsgálatok eredményei alapján bebizonyosodott, hogy több helyszínen is jelen van az azbeszt. A teljes átláthatóság érdekében a hivatalos jegyzőkönyveket is nyilvánosságra hozta.
Tóth Kálmán közölte: az önkormányzat a következő napokban szakemberekkel és az illetékes hatóságokkal egyeztet a szükséges lépésekről. Két lehetőség körvonalazódik: ha nem kapnak eljárási könnyítést, akkor közbeszerzési eljárást kell indítani az érintett utak felületkezelésére. Amennyiben viszont megérkezik a felmentés, gyorsított eljárásban kezelhetik a problémát.
A további időveszteség elkerülése érdekében ugyanakkor már megindították a közbeszerzési eljárást. Ha később mégis megkapják az engedélyezési könnyítést, az eljárást leállítják, és gyorsabb megoldást választanak.
A képviselő azt ígérte, hogy amint új információ áll rendelkezésre, haladéktalanul tájékoztatják a lakosságot.
Frissítés:
Cikkünk megjelenése után Németh Ákos, a 8. számú választókörzet (Százhold városrész és a KISZ-lakótelep) képviselője is közölte, hogy a Jászai Mari utcában is kimutatható az azbeszt szennyezettség.
Majd Czeglédy Csaba, a Derkovits városrész egyik képviselője is jelezte, hogy a Rohonci 35-39. - Rohonci 27. - Perintparti 15. parkolóba is azbeszt-szennyezett kövek kerültek 20 éve.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!