A Bors úgy tudja, a vezető azért nem akarta, hogy mentők érkezzenek a sérülthöz, mert munkabaleset miatt kellett volna felelnie.
Ehelyett az eszméletlen férfi fiát szólította fel, hogy vigye kórházba édesapját, de az agyzúzódást és többszörös koponyatörést szenvedett munkás életét nem tudták megmenteni.
A lap szerint a dolgozó a balesetkor nem viselt védősisakot, és a munkakörülmények sem voltak megfelelőek: a telephelyen nem működött a világítás, az alján pedig gödrök és vízelnyelők is nyitva álltak.
A Kazincbarcikai Járásbíróság halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt vizsgálja meg az esetet.