Megint megjelent a nyugat-nílusi láz Magyarországon

Két ember került kórházba miatta.

Szúnyogcsípés terjeszti a betegséget, most egy budapesti és egy Hajdú-Bihar vármegyei lakost kellett kórházba szállítani a fertőzés miatt.

Sztikler János, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ biológusa az RTL Híradónak nyilatkozva elmondta: A vírus az esetek 80 százalékában tünetmentes, 20 százalékban enyhe influenzás tünetekkel járhat, súlyos esetek csak ritkán fordulnak elő.

A vírus emberről emberre nem terjed. A fertőzés jellemző tünetei közé tartozik a tudatzavar, láz, fejfájás és aluszékonyság.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek