A csütörtök este 8 órakor lezárt nemzeti konzultációt másnap reggel egy miniszterelnöki részvételű operatívtörzs-ülés követi, majd Orbán Viktor a Kossuth rádióba megy. A hétvége a nemzeti konzultáció "eredményhirdetésé" lesz. A mai csepegtetett információkból az Inforádió megpróbálta összerakni, mire is számíthatunk a megszokott miniszterelnöki interjúban.
Rendkívül kevés információ hangzott el a csütörtöki Kormányinfón arról, mikor, kiknek, hogyan jön a nyitás, milyen formában és ütemezéssel oldják fel a járványügyi korlátozásokat, arról azonban már jóval többet beszélt Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy a következő órákban, napokban mi alapozhatja meg a későbbi döntést.
A kancelláriaminiszter közölte:
• csütörtök este 8 órakor lezárják az újranyitás témájában egy hónapja indított nemzeti konzultációt
• péntek reggel 6 órakor Orbán Viktor miniszterelnök részvételével tanácskozik az operatív törzs
• a kormányfő ezt követően fél 8-kor interjút ad a Kossuth rádióban, ahol - a Kormányinfón elhangzottak alapján - a következő hetek terveiről, intézkedéseiről is beszámolhat
• a hét végén - egyelőre nem ismert időpontban és formában - a kormány bejelenti a nemzeti konzultáció eredményeit.
Gulyás Gergely szavai néhány dologra ráirányították a figyelmet – írja az infostart.hu. - Az egyik az a dilemma volt, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkezőkre vonatkozzanak-e könnyítések, illetve hogy nem lesz-e társadalmilag igazságtalan, ha például valakik mehetnek szállodába, valakik nem, ebből pedig következik, hogy a szolgáltatások terén igencsak küszöbön áll valamilyen lazítás. Ennek kapcsán beszélt a szépségipari dolgozók helyzetéről, ők "a jövő héten még biztosan nem" nyithatnak, a nagyhét azonban fontos lehet számukra".
Ennél konkrétabbat is mondott, úgy fogalmazva, hogy "jelentős enyhítések néhány héten belül elképzelhetők", illetve hogy a májusban érettségiztető tanárokat nem kell előre venni az oltási sorban, mert mire eljön az érettségi ideje, ők már egyébként is sorra fognak kerülni. Hogy a "néhány hét" április első hétvégéjéig, húsvétig eltelik-e vagy sem, arról pénteken vagy a hét végén közölhet bővebbet a kormány.
Arra a kérdésre pedig kitérően válaszolt, hogy a védettségi igazolvány jogosultságaival felérhet-e az utazás előtt felmutatott negatív koronavírus-teszteredmény. Amire most mindenki készülhet, vagyis a "szabad nyárra", arról a miniszter újra beszélt, amikor megemlítette, júniusra elérhető a lakosság átoltottsága; nehéz napokról, hetekről szólt, illetve arról, hogy a legrosszabb forgatókönyv szerint is tetőzik március végéig a járvány. - zárja összefoglalóját a lap.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!