Márki-Zay Péter Hódmezővásárhely polgármestereként csütörtökön hosszú Facebook-posztban értekezett a tűzijáték melletti és elleni érvekről, majd kijelentette: „hadd legyen tűzijáték augusztus 20-án!” - idézi a hvg.hu.
A korábbi miniszterelnök-jelöl kommentszekcióját azonban elözönlötték a felháborodott helybéliek, így Márki-Zay pénteken bejelentette: hallgat a városlakókra, és helyi konzultációt indít arról, legyen-e tűzijáték, vagy sem.
Az esetről az RTL-nek azt mondta: egy héten belül el fogják dönteni, de azt érzi, le kell majd mondani a már megpályáztatott és beszereztetett programot. Állítása szerint ez 1,5 millió forintos tétel lenne egyébként - írja a lap.