Miközben mi még a kánikulától sem búcsúztunk el, Ausztráliában és Brazíliában havazott. Az Antarktiszról származó hideg levegő árasztott el hatalmas területeket, pedig a déli féltekén mindössze alig több mint egy hét van a meteorológiai tavasz kezdetéig. - írja az atv.hu .
Ausztrália délkeleti területeit az Antarktiszról érkező hideg levegő érte el. Egyes helyeken méteres hó esett, ami arrafelé ritkaságszámba megy. Ráadásul a meteorológiai tavasz hamarosan beköszönt Ausztráliában. A havazás miatt több út járhatatlanná vált. Az előrejelzések szerint a hideg még napokig marad a térségben, ahol korábban súlyos bozóttüzek pusztítottak.
Önfeledten ünnepelték a havazást ezek az emberek Brazília déli részén. A ritka látvány sokakat a szabadba vonzott. A hőmérséklet nulla fok alá süllyedt, sőt egyes helyeken mínusz nyolc fokot mértek, ami arrafelé teljesen szokatlan. Nagyobb területeket borított be a vékony hóréteg. A fákon jégcsapok jelentek meg az erős szélben. A brazil hatóságok riasztást adtak ki, és arra figyelmeztették az embereket, hogy jó melegen öltözzenek fel a fagyban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!