Mostanra 17 országba mehetünk a saját védettségi igazolványunkkal. Úti cél lehet tehát többek közt, Albánia, Bahrein, az Észak-Macedón Köztársaság, Horvátország, de például Mongólia is. Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetsége elnöke az ATV-nek elmondta: ”évről évre nincs változás a kedvelt úticélokat illetően, Horvátország, Görögország, Törökország, egyre többen érdeklődnek Olaszország, és Spanyolország iránt, illetve az észak-afrikai országok, Egyiptom és Tunézia is népszerűek.”
Viszont még Görögországgal, Olaszországgal és Spanyolországgal, de még Egyiptommal, és Tunéziával sincs megállapodása Magyarországnak. A Külügyminisztériumtól szerette volna megtudni az ATV Híradója, várható-e, hogy a közeljövőben ezekkel a valóban népszerű célpontnak számító országokkal is lesz-e kétoldalú megállapodás, azt írták: „folytatják a tárgyalásokat, és minden sikeres megállapodásról tájékoztatást adnak.”