Magyarország, a magyar gazdaság sokat profitált a Kirgizisztánnal való együttműködésből. Sokat dolgoztunk a kapcsolataink fejlesztéséért az elmúlt években, így jutottunk el idáig.
Megtiszteltetés, hogy ezeket az erőfeszítéseket ma Kirgizisztán elnöke, Szadir Nurgozsojevics Zsaparov egy kitüntetéssel ismerte el – közölte Szijjártó Péter.
A külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalára feltöltött tájékoztatások és fotók tanúsága szerint mai kazahsztáni látogatásáról hazafelé tartva állt meg néhány órára a kirgiz fővárosban, Biskekben, ahol szintén tárgyalásokat folytat – írja a hang.hu.