Higgyünk a szemünknek? Ebben az esetben semmiképp!

Ez most vajon valódi, vagy nem? John Pugh szemet megtévesztő alkotásairól szinte lehetetlen megmondani.

Első pillantásra úgy tűnik, mintha valamiféle természeti katasztrófa ledöntötte volna a falakat, hogy mi bepillanthassunk az épületek belsejébe, ahol váratlan kincsekre bukkanunk. És kit is akarunk átverni? Második és harmadik pillantásra is olyan! A valóság pedig az, hogy ezeket a lenyűgöző, háromdimenziós falfestményeket egy John Pugh nevű művész alkotta, akinek a specialitása a

trompe l’oleil

azaz a szemfényvesztő festészet.

Falfestmény, Los Gatos, Kalifornia: Kincslelet
Egy piros ruhás nő kukucskál a ház belsejébe - vagy mégsem? További képekért katt!
John Pugh

Az alkotó festményeit szerte a világon meg lehet találni, Hawaiitól Új-Zélandig. A

földrengős

például a Kaliforniai Los Gatosban található, a főúton, és egy valódi földrengés ihlette. Egy annak az egyetemnek a falát díszíti, ahol Pugh tanult, és az Akadémia dór oszlopait teszi láthatóvá a „leomlott” falak mögött.

A Hawaiin található nagy hullám például olyan élethűre sikeredett, hogy mikor éppen az utolsó simításokat végezték rajta, az arra hajtó tűzoltók megálltak, hogy segítsenek a bajbajutott gyerekeken.

Kiugrottak a kocsiból, és elkezdtek rohanni a festmény felé, hogy megmentsék a gyerekeket a hullámtól. Úgy tíz méterre lehettek, mikor észrevették, hogy valójában miről van szó, és elkezdtek hangosan röhögni.

Falfestmény, Honolulu, Hawaii:Mana Nalu
A festményen látható gyerekeket akarták megmenteni a tűzoltók - további képekért katt!
John Pugh

És ez az a hatás, ami miatt Pugh annyi időt áldoz egy-egy alkotására.

A köz-művészet összekapcsolja az embereket, és büszkévé teszi a közösségeket. Ezek az életnagyságú illúziók lehetővé teszik számomra, hogy rengeteg emberrel kommunikálhassak. Azt is mondhatjuk, hogy szinte egyetemes tény, hogy az emberek szeretik, ha vizuális trükkökkel bolonddá teszik őket

- mondja Pugh, aki jelenleg egy Kaliforniai rendőrőrs kipingálásán dolgozik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Kultúra