Bekeményít a tél a jövő hét második felében, hétvégén a havas, derült tájakon éjszakánként -15 fok alá hűlhet a levegő - írja az Időkép.hu.
A legfrissebb előrejelzések szerint a hét közepétől egyre nagyobb mennyiségben áramlik fölénk a kontinentális eredetű fagyos levegő, aminek következtében hétvégén nagyon mélyre zuhanhat a hőmérséklet.
A hideg útját egy szerdán érkező hidegfront nyitja meg, majd hétvégére a kelet-európai síkság felől szibériai eredetű fagyos levegő árasztja el Közép-Európát - írja a portál.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!