Norvégia kedden fokozott készültségi szintre helyezi hadseregét – közölte hétfőn Jonas Gahr Stoere miniszterelnök.
A kormányfő egy sajtótájékoztatón az elmúlt évtizedek legsúlyosabb biztonsági helyzetének nevezte a jelenlegi állapotokat.
Nincs arra utaló jel, hogy Oroszország kiterjesztené hadviselését más országokra is, de a megnövekedett feszültségek miatt ki vagyunk téve a fenyegetéseknek, a titkosszolgálati műveleteknek és a befolyásolási kampányoknak - mondta.
Bjoern Arild Gram honvédelmi miniszter ugyanitt bejelentette, hogy a fegyveres erők kevesebb időt töltenek majd kiképzéssel, és több időt fordítanak műveleti feladatokra.