Az előző 16 év gyakorlatával szakítva teljesen egyértelmű és világos kormányzati struktúrát dolgozott ki a Tisza Párt. A napokon belül hivatalba lépő új kormányban a régi minisztériumok nevei köszönnek vissza. Újra lesz külügyminiszter, pénzügyminiszter, gazdasági, oktatási miniszter, az egészségügy sem a belügyminisztérium alá tartozik majd, mint eddig.
A miniszterek neveit lassan adagolva, de már mind bejelentették, összesen 16 minisztérium és miniszter lesz Magyar Péter kormányában. Mellettük dolgoznak majd államtitkárok és helyettes államtitkárok, illetve a minisztériumi munkatársak, de őket a miniszterek választják ki. Valószínűleg már nagyrészt készen is vannak ezzel.
De mi most a miniszterekkel foglalkozunk. Tehát a Tisza Párt kormányának miniszteri névsora:
Miniszterelnök: Magyar Péter
Magyar Péter, a Tisza Pártelnöke és motorja 45 éves, jogász, korábban európai parlamenti képviselő is volt. Tanulmányait Budapesten és Berlinben végezte, dolgozott ügyvédként, volt a Külgazdasági és Külügyminisztérium munkatársa, 2011-től szakdiplomataként a brüsszeli Állandó Magyar Képviselet diplomatája volt.
Később volt a Diákhitel Központ vezérigazgatója, dolgozott a Magyar Közút és a Volánbusz igazgatósági tagjaként. 2023 novemberétől tulajdonosa és vezérigazgatója a LLM Tanácsadó és Befektetési Zrt-nek. 2024. február 10-én, miután volt felesége, Varga Judit a kegyelmi ügy miatt lemondásra kényszerült, Magyar Péter nagy visszhangot keltő nyilatkozatban mondott le minden állami tisztségéről, állami vállalatoknál betöltött posztjairól.
2024, március 15-én hirdetett zászlóbontást új politikai mozgalma, a Talpra, Magyarok! Közössége nevében, nem sokkal később bejelentette, hogy Tisztelet és Szabadság Párt (röviden TISZA Párt) színeiben folytatja közéleti tevékenységét.
Miniszterelnökséget vezető miniszter: Ruff Bálint
45 éves, jogi és filozófiai diplomát szerzett, ügyvédként dolgozott, majd a 2000-es években lépett a politikai mezejére. Politikai tanácsadóként több ellenzéki szervezetnek dolgozott, a Partizánon futó, Vétó című műsorral vált ismertté.
Gazdasági és energetikai miniszter: Kapitány István
65 éves, kereskedőként kezdett Magyarországon, majd a Shell alelnöke volt. Németországban, Dél-Afrikában és az Egyesült Államokban is vezető pozíciókat töltött be az olajipari cégnél. 2020 és 2025 között a Menedzserek Országos Szövetségének elnökeként is dolgozott.
Pénzügyminiszter: Kármán András
53 éves, a közgazdaság-tudományi egyetem pénzügy szakán végzett. A Magyar Nemzeti Banknál elemzőként kezdett, volt osztályvezető, a pénzügyi elemzések divízió igazgatója és az Állami Adósságkezelő Központ igazgatóságának elnöke is. 2010-ben került a második Orbán-kormány nemzetgazdasági tárcájához, adó- és pénzügyi szabályozásért felelős államtitkárként bő egy évig.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) helyettes igazgatója majd igazgatója lett, 2015 tavaszán az Erstéhez igazolt, onnan érkezett a Tisza Párthoz.
Belügyminiszter: Pósfai Gábor
44 éves, a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságtudományi karán tanult. 19 éven át dolgozott a Dechatlonnál, az utolsó hét évben a cég osztrák üzlethálózatát irányította. Magát konzervatívként jellenmi, 2006-ban a Parlamentnél tüntetett Gyurcsány Ferenc ellen, 2017-ben már Orbán Viktort bírálta. 2025-ben csatlakozott a Tisza Párthoz operatív igazgatóként.
Külügyminiszter: Orbán Anita
52 éves közgazdász, a bostoni Fletcher School of Law and Diplomacy-ban mester szakon végzett diplomáciából és nemzetközi jogból, majd ugyanott PhD fokozatot szerzett. A Vodafone Global kormányzati kapcsolatokért felelős vezetője volt, mielőtt a Tisza Párt leigazolta.
Igazságügyi miniszter: Görög Márta - Frissítve
Magyar Péter eredetileg Melléthei-Barna Mártont jelölte igazságügyi miniszternek, aki a leendő miniszterelnök egyetemi évfolyamtársa, ügyvédje, tavaly szeptembertől sógora. A jelölés széleskörű kritikákat váltott ki, ezek hatására Melléthei-Barna csütörtökön visszalépett a jelöltségtől. Magyar Péter péntek délelőtt Görög Annát jelölte igazságügyi miniszternek. Görög Anna a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja, a Magyar Jogász Egylet Elnökségének tagja, a Magyar Tudományos Akadémia Állam- és Jogtudományi Bizottságának tagja. Egyben a Magyar Akkreditációs Bizottság Akkreditációs Kollégiumának elnöke.Honvédelmi miniszter: Ruszin-Szendi Romulusz
53 éves, a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán tüzértisztként és földmérő mérnökként végzett, mesterdiplomát a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen szerzett. Hadtudományokból doktorált, majd 2014-ben az Egyesült Államokban stratégiai tudományok mestere címet szerzett. Katonai pályafutásának több beosztásban szolgált, majd 2014-ben az Egyesült Államokban stratégiai tudományok mestere címet szerzett.
Egészségügyi miniszter: Hegedűs Zsolt
56 éves orvos, az ortopéd sebészet egyik szaktekintélye, 2005-ben Nagy-Britanniába költözött, ma már brit-magyar kettős állampolgár. A manchesteri kórház ortopédiai osztályát vezette, majd a Bristol mellett működő Practice Plus Group kórházban dolgozott. 2015-ben költözött vissza Magyarországra, a Wáberer Orvosi Központ ortopéd szakorvosa volt, és mellette visszajárt dolgozni Angliába. A választás éjszakáján a színpadon előadott táncával vált világhírűvé.
Közlekedési és beruházási miniszter: Vitézy Dávid
40 éves, már tizenévesen a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE) elnökségi tagja volt. Tarlós István főpolgármesterré választása után, mindössze 25 évesen lett a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója. Később a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgatójaként dolgozott, majd a Budapest Fejlesztési Központ (BFK) vezérigazgatójának nevezték ki.
2022 májusában közlekedési államtitkár lett, Lázár János miniszteri kinevezésekor lemondott. 2024-ben főpolgármesternek indult, néhány száz szavazattal kapott ki Karácsony Gergelytől. Az elmúlt két évben a Fővárosi Közgyűlés tagja és egy civil szervezet frakcióvezetője volt.
Szociális- és családügyi miniszter: Kátai-Németh Vilmos
Győrben született, Budapesten nőtt fel. Retinasorvadás miatt 16 évesen elveszítette a látását, 23 éves korában megtámadták az utcán, de küzdősportos tapasztalatai alapján legyűrte a támadóját, ekkor vissza is tért a sporthoz. Kétdanos aikidomester és thai box edző lett, látássérült gyerekeknek tanít harcművészetet, fehér kard néven önvédelmi rendszert fejlesztett látássérülteknek. A jogi diploma megszerzése után előadóként dolgozott, jelenleg ügyvédként praktizál.
Gyermek- és oktatásügyi miniszter: Lannert Judit
Közgazdász és szociálpolitikus, szociológiából PhD-fokozata van. Az Országos Közoktatási Intézet tudományos főmunkatársa, később kutatási igazgatója, majd főigazgató-helyettese lett. Az Országos Közoktatási Intézetet 2007-ben hagyta ott, majd létrehozta saját kutatóközpontját T-Tudok néven, az elmúlt 10 évben cége fő fókuszában a kreativitás fejlesztése állt.
Társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter: Tarr Zoltán
54 éves, református lelkész. 1990 és 1997 között a Károli Gáspár Református Egyetemen tanult, és közben a Princeton teológiai szemináriumán is részt vett. Később ipari és mezőgazdasági digitalizációval, valamint civil szervezetek támogatásával foglalkozott. 1996-2003 között a magyarországi Református Egyház Ifjúsági koordinátora, egyetemi lelkésze, docense volt. 2003-2015 között a Magyarországi Református Egyház főtitkára lett, közben több cégben is vezető beosztást töltött be.
Agrár- és élelmiszergazdasági miniszter: Bóna Szabolcs
51 éves agrármérnök, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos küldötte és a Magyarországi Sertéstenyésztők és Sertéstartók Szövetségének elnökségi tagja. A Rábapordányi Mezőgazdasági Zrt. elnök-igazgatója 2025 februárjában állt ki nyilvánosan a Tisza Párt mellett.
Vidék- és településfejlesztési miniszter: Lőrincz Viktória
44 éves, Pécsen szerzett jogi diplomát, de pénzügyi végzettséggel is rendelkezik. 2024-ben a Kaposvártól 25 kilométerre található, Somogy megyei Kadarkúton indult a polgármester-választáson. Kikapott, de egyéni képviselőként bekerült a kadarkúti képviselő-testületbe.
Élő környezetért felelős miniszter: Gajdos László
63 éves, fiatalkorában súlyemelő válogatott kerettag volt. A kaposvári agrárfőiskolán végzett, 1996-ban nevezték ki a sóstói Kultúrpark igazgatójának, majd arra alapozva létrehozta a Nyíregyházi Állatparkot, aminek azóta is igazgatója. Öt éve vezeti a Magyar Állatkertek és Akváriumok Szövetségét, Nyíregyháza díszpolgára, számos rangos elismerés tulajdonosa.
Tudományos és technológiai miniszter: Tanács Zoltán
1999-ben szerzett mesterdiplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem vezetés és szervezés szakán. Egy nemzetközi tanácsadó cégnél dolgozott 25 évig, tanácsadóként energetikai, közigazgatási, egészségügyi, oktatási, járműipari, távközlési, banki projekteken dolgozott.
Tavaly szeptemberben mutatkozott be hivatalosan a Tisza Párt színeiben programalkotási szakemberként, idén márciusban felmondott eddig egyetlen munkahelyén, hogy a politikára tudjon koncentrálni.
Jövő héten meg is alakul az új kormány
Május 9-én, szombaton 18 órától tartja alakuló ülését az Országgyűlés, ahol Magyar Péter leteszi a miniszterelnöki esküt. Az ülés után ünnepi koncertet és bulit
Május 9-én lesz az Országgyűlés alakuló ülése April 21. 18:50 tartanak a Kossuth téren.
A munka a jövő héten kezdődik, amikor az új kormány is megalakul. A 2022-ben megválasztott Orbán-kormány megbízatása az új Országgyűlés megalakulásával megszűnik.