Orbán: 50%-os bértámogatás a szolgáltatóiparnak

A miniszterelnök szerint segíteni fognak a most bezárni kényszerülő szolgáltatóipari dolgozóknak, "senkit nem hagynak az út szélén".

Orbán Viktor miniszterelnök újabb két rövid videóval jelentkezett közösségi oldalán. Az egyikben bejelentette, hogy milyen engedményeket kapnak azok, akiknek március 8-22. között be kell zárniuk, a másikban pedig elmondta, hogy folytatják az újranyitásról szóló nemzeti konzultációt, számol be a telex.

A miniszterelnök szerint a következő két hét nehéz lesz, de „segíteni fognak, senkit nem hagynak az út szélén”. Hogy mire gondolt, azt részletezte is:

  • 50 százalékos bértámogatást adnak a most megszüntetett szolgáltatásokban dolgozóknak, fodrászoknak, kozmetikusoknak, bolti eladóknak;
  • a munkáltatói járulékot márciusban nem kell fizetniük; akik állami vagy önkormányzati ingatlant béreltek, márciusban nem kell bérleti díjat fizetniük;
  • a katásoknak, átalányadósoknak, kivásoknak márciusban nem kell adót fizetniük.
  • Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

    A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
    Támogasd a Nyugat.hu-t!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hírek