Orosz katonai helikopter sértette meg Lengyelország légterét

Közben orosz hadihajók a brit felségvizekre hajóztak be.

Egy orosz katonai helikopter megsértette Lengyelország légterét a Balti-tenger felett – közölte a lengyel fegyveres erőkre hivatkozva szombaton a PAP lengyel hírügynökség. Az orosz katonai helikoptert péntek este érzékelte a lengyel hadsereg radarrendszere.

A szabad sajtót egyre több támadás éri. Segítsd a hiteles újságírást helyben is!
Támogatom

A légvédelem folyamatos készenlétben állt a légtér megvédésére - közölte a hadsereg azzal, hogy Oroszország feltehetően a lengyel légvédelmi rendszert tesztelte.

Közben a brit haditengerészet szóvivője arról számolt be szombaton, hogy a héten két orosz hadihajót követtek, amelyek brit felségvizeken hajóztak. A haditengerészet egy nyugat felé hajózó orosz korvettet is követett.

adó 1% nyugat.hu 2025

Segítsd a szabad újságírást helyben is! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A szabad sajtót egyre több támadás éri, és a világot ellepik a hamis hírek. Támogassatok minket adótok 1 százalékával, hogy egy olyan országban élhessetek, ahol gyakorolhatjátok a jogaitokat.
Tovább a felajánláshoz!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet