A Telex információi szerint az orosz nagyvárosban hajléktalanokat próbáltak meg rávenni arra, hogy jelentkezzenek önkéntesnek a háborúba.
A Nochlezhka nevű hajléktalanokat segítő szervezet szerint a helyi tisztviselők augusztus 17-én meglátogattak egy hajléktalanszállót, ahol az ott tartózkodókkal akartak beszélgetni. Szórólapokat is hagytak volna ott nekik, amiken a szolgálattal kapcsolatos információk voltak.
Ezt a szálló ügyeletese nem engedte meg nekik, és arra kérte őket, beszéljenek a vezetőséggel. A tisztviselők végül távoztak, később már emailben próbálták meg felvenni a kapcsolatot a szervezettel az ügyben.
Később azt mondták, az akciót nem a vezetőség rendelte el, hanem egyes tisztviselők kezdeményezték azt. A céljuk az volt, hogy „a szerződéses szolgálatról szóló információkat közvetítsék mindenkihez, akinek csak lehetséges”.
A szentpétervári hatóságok egyébként már július vége óta keresik az önkénteseket a háborúba. Szórólapokon hirdetik, hogy 19 és 59 év közötti, „nem átlag alatti” végzettségű jelentkezőket várnak szolgálatra, havi 200 ezer rubel, azaz körülbelül 1,3 millió forintos átlagfizetésért.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!