„A Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program segítségével a sárvári Spirit Hotel 270 szobájából 220 megújult, emellett felújítottuk a panorámalifteket és a szaunavilágot is” – közölte Müller-Pápai Zsuzsa, a Spirit stratégiai igazgatója azon a projektzáró eseményen, amelyen bemutatták a fejlesztéseket, a sajtómunkások pedig egy vezetett sétát tehettek az egyedülálló épületben.
Az ötcsillagos szálloda – emlékeztetett az igazgatónő – 2008-ban nyitotta meg a kapuit, így éppen ideje volt a szobák felújításának, hiszen a prémiumszegmensben nagy a verseny.
A projektzárón kulisszatitkok is elhangzottak. Kiderült például, hogy annyira kiváló koncepciók érkeztek be a tenderre, hogy lehetetlen volt választani közülük, így két budapesti belsőépítészeti irodával is együttműködtek. A végeredmény magáért beszél: öt eltérő stílusjegyű és színvilágú szobatípus közül választhatnak a vendégek.
Az ezeket bemutató videót levetítették az eseményen, és most mi is meg tudjuk mutatni olvasóinknak.
Kiderült, hogy “menet közben” egy hatodik koncepció is felmerült. A “kiss-kiss” szobákat először mozizásra képzelték el, hogy végül “elvonulós, bekuckózós, kényeztetős” szobák legyenek belőlük. Egyelőre három ilyen készült el, de mivel népszerűek, jó esély van arra, hogy a jövőben még többet is kialakítanak.
A felújítás során - tudtuk meg - egy egészen különleges és exkluzív szolgáltatást is bevezetett a Spirit. Több mint 50 szobában minimalizálták - vagy teljesen megszüntették - az úgynevezett elektroszmogot. Már a szobák kiválasztásánál figyelembe vették, hogy minél kevesebb ilyen jellegű terhelés érje az ágyhoz közeli területeket, majd az átalakítás során különleges festékeket, vezetékeket és szigeteléseket alkalmaztak, hogy kizárják mindazt, ami megzavarja a vendégek nyugodt, pihentető alvását. Ezekben a szobákban különlegesek az alvómatracok is.
A panorámaliftek nemcsak esztétikailag és műszakilag újultak meg, de a szálloda és a vendégek közötti kommunikációt is szolgálják a liftekben elhelyezett monitorok.
A pályázatnak része volt a finn szaunavilág teljes újjáépítése is, amelynek eredményeként immár 40 főt tud fogadni a szauna, ami napi hat felöntéssel várja a vendégeket.
Mindez együtt közel 2,5 milliárd forintba került, amihez körülbelül 500 millió forint kormányzati pénz érkezett a pályázat segítségével. A különbözetet a Spirit önmaga fedezte, amit az elmúlt évek következetes és jó gazdálkodása tett lehetővé.
A Spirit tehát 16 éves történetének legnagyobb megújulásán van túl, de máris a következő lépéseket tervezik, amelyek közül Müller-Pápai Zsuzsa a szálloda kertjének és spa-részlegének megújulását emelte ki, hozzátéve: ahhoz, hogy az élvonalban maradjanak, szükség van a folyamatos megújulásra, innovációra.
Az igazgatónő emlékeztetett: a Spirit Hotelt már eddig is számos rangos nemzetközi és hazai díjjal ismerték el. Mindezek megkoronázása volt, hogy a luxusszállodaiparban világszerte mércét állító World Luxury Awards 2023-ban hét rangos szakmai elismeréssel díjazta működésüket, és nemcsak a világ legjobb spájának is, de az év legjobb vidéki luxushotelének is megválasztották.
A projektzáró eseményen részt vett a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója is. Könnyid László közölte: nagyon jól alakulnak a magyar turizmus számai. Az idei év első hét hónapban az ország 11 százalékkal több vendéget fogadott, mint ugyanezen időszak alatt 2023-ban, ami pedig szintén egy erős év volt. Sárvár jelenleg a kilencedik legkedveltebb úticél Magyarországon, a fürdők között a sárvári a bevételek alapján a hatodik helyen áll, ami “rendkívül jónak számít”. Sárvár városa 12 százalékkal fogadott több vendéget, mint tavaly. Könnyid László szerint mindez azt mutatja, hogy érdemes beruházni a minőségi szolgáltatásokra, ahogy tették azt a Spirit Hotel tulajdonosai is.