Czeglédy: az óvodákat is elveszi a kormány, ha a Fidesz nyer tavasszal

Nemény András polgármester kijelentette, reméli, hogy az iskolákat is visszakapják az önkormányzatok.

Czeglédy Csaba képviselő (független) a szombathelyi közgyűlés ülésén kijelentette, megbízható információk vannak arról, hogy ha jövőre ismét a Fidesz alakíthat kormányt, akkor az óvodákat is elveszik az önkormányzatoktól.

Illés Károly szerint mindegy, hogy az állam vagy az önkormányzat működteti az iskolákat
Mészáros D. Zsolt

A képviselő emlékeztetett rá, hogy az iskolákat az állam az elmúlt tíz évben államosította. Megjegyezte, ha 15 évvel ezelőtt azt mondta volna, hogy 2021-ben nem az önkormányzat üzemelteti az általános iskolákat vagy éppen a Nagy Lajos gimnáziumot, a mostani fideszes képviselők is tiltakoztak volna.

Hangsúlyozta, államtitkári szinten döntenek az iskolák ügyeiről, pedig azokat helyben, a helyi körülményeket ismerve kellene azokat intézni.

Nemény András visszakérné az iskolákat
Mészáros D. Zsolt

Illés Károly, a Fidesz frakcióvezetője kijelentette, a tapasztalatok szerint a gyerekeknek és a szülőknek mindegy, hogy az önkormányzat vagy az állam az iskola gazdája.

Nemény András polgármester kifejtette reményt, hogy ha kormányváltás lesz, akkor az önkormányzatok visszakaphatják az iskolákat. Ha lesz ilyen lehetőség, a szombathelyi városvezetés vissza fogja kérni az oktatási intézményeket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet