Március 18-án, brit idő szerint hajnali 4 órától - közép-európai idő szerint 5 órától - a külföldről érkezőknek nem kell kitölteniük az utasazonosító űrlapot (passenger locator form), és senkinek nem kell koronavírus-tesztet végeztetnie - közölte hétfőn Grant Shapps brit közlekedési miniszter.
Shapps szerint mindezt a nagy-britanniai oltási kampány sikere tette lehetővé. A miniszter hangsúlyozta: az intézkedés nyomán húsvétra még szabadabbá válik az utazás az Egyesült Királyságban.
A közlekedési tárca nem sokkal később, hétfő este közzétett részletes tájékoztatása külön kiemeli, hogy a tesztelési kötelezettség teljes eltörlése azokra a beutazókra is vonatkozik, akiknek nincs teljes körű oltásuk a koronavírus ellen.
(MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!