Péntektől több mint 700 forintba kerül a benzin

Egy hét alatt 65 forinttal drágul a gázolaj a hazai kutakon, literenként 841 forintra. A benzin ára péntekre 705 forintig emelkedik, ami 24 forintos drágulás egy hét alatt.

Nincs megállás az üzemanyagár növekedésében. Október 14-én a benzin beszerzési ára bruttó tíz forinttal, miközben a gázolaj ára bruttó húsz forinttal emelkedik – írja a holtankoljak.hu, és kiemelte, a drágulás várhatóan a piaci árak esetében is megjelenik majd.

Péntektől az átlagos piaci árak a következőképpen alakulnak:

95-ös benzin: 705 forint literenként

Gázolaj: 841 forint literenként

A pénteki drágulás elmarad a szerdai áremelkedéshez képest. Október 12-én, szerdán – az elemzői jóslatoknak megfelelően – az európai gázolajhiány miatt kiugró mértékű volt az árak növekedése, a benzin bruttó piaci értéke 14 forinttal, 695 forintra nőtt literenként, a gázolaj ára pedig bruttó 45 forinttal, 821 forintos literenkénti árra ugrott – írja a vg.hu.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek