Podcast: Nemény András lassan enyhítene a járvány miatti korlátozásokon

Nemény András lassan enyhítene a járvány miatti korlátozásokon

/

letöltés 119.12MB
Szombathely polgármesterét arról is kérdeztük, hogy kell-e önkormányzati dolgozókat elbocsátani, és ki bírálhatja felül a döntéseit.

Nemény András, Szombathely polgármestere január végén már volt podcastunk vendége Podcast Nemény András polgármesterrel: "Nem szerelmesnek kell lenni egymásba" 2020. January 28. 19:00 , akkor még nem tudtuk, hogy milyen heteknek, hónapoknak nézünk elébe. Most a fő téma természetesen a járvány, illetve annak sok egészségügyi, szociális és gazdasági következménye volt a fő témánk.

Megkérdeztük, hogy

  • vannak-e pontos adatai a szombathelyi és Vas megyei járványhelyzetről?
  • hányan kerültek nehéz helyzetbe, hányan fordultak eddig segítségért az önkormányzathoz?
  • az önkormányzati intézményekben, cégeknél dolgozók mire számíthatnak, lesz-e bárcsökkentés, leépítés?
  • folytatódnak-e az önkormányzati beruházások, felújítások?
  • mikor lehet újratervezni a költségvetést?
  • kell-e szigorítani az óvintézkedéseken, és meddig mehet el az önkormányzat?
  • mikorra várhatók enyhítések?
  • ki bírálhatja felül a most meghozott polgármesteri rendeleteket?
  • ellenzéki polgármesterként érez-e nyomást a kormány irányából?
  • milyen a kapcsolata az ellenzéki polgármesterekkel, egyeztet-e velük?
  • milyen politikai változásokra számít a járvány után?
  • Nemény András podcast (2020.04.23.)
    Kiss Tamás

    Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Podcast