A a Vas Megyei Főügyészség közleménye szerint a Szombathelyi Járási Ügyészség garázdaság vétsége miatt emelt vádat egy próbaidő alatt álló fiatalkorú fiúval szemben.
A vád szerint ugyanis 2021 szeptemberében, a szombathelyi vasútállomáson várakozó vonaton megpofozta, illetve megrúgta volt barátnőjét. Majd miuátn a kiskorú sértett leszállt a vonatról, a peronon is belemarkolt a hajába, és újból megpofozta.
A kiskorú sértett a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság, mint fiatalkorúak bírósága fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!