Puskás Tivadar nem adja fel, a szombathelyi közgyűlés több határozatát is visszadobta újratárgyalásra

Az indok már ismerős, a döntések nem szolgálják a város érdekeit.

A szombathelyi polgármester tényleg nem adja fel, nemrég közölte, hogy több, a szerdai közgyűlésen Két hét múlva lesz költségvetés, jogerős a Médiaközpont igazgatójának leváltása, a SZOVA-vezérigazgatója marad a helyén 2019. March 13. 08:33 elfogadott határozatot újratárgyalásra küldött vissza a közgyűlésnek.

Puskás Tivadar nem tud belenyugodni abba, hogy elveszítették a közgyűlési többségüket
Nagy Jácint

A legfontosabb, hogy a költségvetéssel kapcsolatos döntéseket is visszadobta, köztük olyanokat, amiket egyhangúlag fogadtak el, tehát a Fidesz-frakció is megszavazott. És azokat az ellenzéki javaslatokat is, amikről a közgyűlés úgy döntött, hogy be kell építeni a költségvetésbe.

Így kétséges, hogy miről tudnak majd egyeztetni a költségvetés újratervezésekor, és az is, hogy a következő hetekben lehet-e így elfogadott költségvetése a városnak.

A többi visszaküldött határozat

A közgyűlésen a Fideszen kívüli többség javaslatára is szavazataival leváltották az önkormányzati cégek felügyelőbizottsági és igazgatósági tagjainak egy részét, döntően azokat, akiket a Fidesz delegált ezekbe a szervezetekbe.

A változások:

Vasivíz Zrt.

  • Az it-ből visszahívták Szakács Marcellt, a helyére Szalai Bálintot küldik
  • Ugyancsak az igazgató tanácsban Kondor János helyére Németh Ákost (LMP) küldik.
  • Prenor Kft.

  • A feb-ben Horváth Csaba helyét Csejteiné Sipos Judit tölti be.
  • Vas Megyei temetkezési Kft.

  • Kántás Zoltán helyett Takács Tamás lesz a feb tagja.
  • Szombathelyi Médiaközpont

  • Farkas Csaba helyét Schmidt András (Jobbik) foglalja el
  • Távhőszolgáltató Kft.

  • Takátsné Tenki Máriát hívják vissza a feb-ből, a helyet Nagy Donát (Momentum) kapja.
  • Szombathelyi Képző Központ Kft.

  • A feb-ben Sátory Károly helyére Gaál Józsefet küldik.
  • Parkfenntartó Kft.

  • A feb-ben Vörös Lajos helyett Koroknyai Sándor lesz a feb tagja.
  • A polgármester közleménye szerint ezek a döntések nem szolgálják a szombathelyi önkormányzat érdekeit.

    Hasonló indokkal küldte vissza Puskás Tivadar a migráció szombathelyi vonatkozásait vizsgáló bizottságról szóló döntést. A bizottságot az új többség javasolta, azért, mert a fideszes képviselők folyamatosan a migránsokkal riogatnak a közgyűlésen, és bevándorláspártinak nevezte az ellenzéki képviselőket.

    Időhúzás vagy a munka ellehetetlenítése?

    A polgármester láthatóan nem tud beletörődni abba, hogy a közgyűlésben elveszítették a többségüket, így viszont egyrészt húzza az időt, másrészt ellehetetleníti a költségvetés előkészítő munkát, hiszen most addig nem történik semmi a tervezettel, amíg egy újabb közgyűlésen meg nem szavazzák még egyszer a most visszaküldött határozatokat.

    Pedig nyilvánvaló, hogy ez történik majd, ahogyan szerdán is. A polgármester a február 28-i ülésen hozott döntések egy részét is visszaküldte Nem enged a szombathelyi Fidesz, a polgármester újratárgyaltatja az új többség által elfogadott határozatokat 2019. March 05. 16:33 , ezeket a szerdai közgyűlésen Két hét múlva lesz költségvetés, jogerős a Médiaközpont igazgatójának leváltása, a SZOVA-vezérigazgatója marad a helyén 2019. March 13. 08:33 újra megszavazta a Fideszen kívüli többség. És így már kötelessége a városvezetésnek végrehajtania azokat.

    Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet