Gyermeknapot szerveztek autista gyerekeknek és családjaiknak Szombathelyen, az Aranyhíd EGYMI tornatermében. A programot a PontMás Vas Megyei Autista Gyermekekért Alapítvány hívta életre hagyományteremtő szándékkal.
A vidám délutánon a lurkók a Weöres Sándor Színház színészeinek interaktív műsorával melegítettek be az arcfestéshez, csillámtetováláshoz, lufi hajtogatáshoz és a trambulinon ugráláshoz. A vállalkozó szelleműek kipróbálhatták magukat sorversenyekben, ügyességi feladatokban is. Babzsákkal a fejükön kerülgették a zsámolyokat a gyerkőcök, kis labdákat vittek tálcán, vagy vezették végig a felállított pályán. A rendezvényt szervező alapítvány elnöke elmondta, fontos volt, hogy sokféle programmal készüljenek, mivel nagyon különböző igényű gyermekeket akartak boldoggá tenni.