Ukrajnáért álltak ki azok a tüntetők, akik a budapesti Deák téren gyűltek össze szombat délután. A jelenlévők transzparensekkel tiltakoztak Oroszország ellen, sokaknál ukrán zászló, Vlagyimir Putyin orosz elnököt Adolf Hitler náci diktátorhoz hasonlító tábla és az orosz háborús jelhez, a „Z” betűhöz hasonlító transzparens volt. A téren az ukránok és a szimpatizánsok elénekelték az ukrán nemzeti himnuszt, többen a „Слава Україні!”, vagyis Dicsőség Ukrajnának mondatot skandálták.
Ezzel a megmozdulással párhuzamosan oroszbarát tüntetés is zajlott Budapest belvárosában. Ezt több, kétes hátterű Facebook-oldal szervezte események meghirdetésével. A szervezők között feltűnt korábban egy bizonyos P. Zoltán is, akinek a neve már korábban felvetődött az orosz katonai hírszerzéshez (GRU) köthetően. Ezt a tüntetést néhány ismert orosz propagandaoldal is népszerűsítette, ugyanakkor parlamenti párt nem nyilvánult meg az ügyben – írja az Index.