A holokauszt és Radnóti Miklós halálának 80. évfordulóján a Győri Nemzeti Színházban rendezte meg a Magyar Versmondók Egyesülete a Radnóti Biennálét november 7. és 10. között vers- és prózamondó versennyel egybekötve.
A Radnóti Biennálé 53 éves múltra tekint vissza. Magát a Radnóti-díjat is 1971-ben alapította a Radnóti Miklós Emlékbizottság és Irodalmi Társaság, amit a Magyar Versmondók Egyesületével költőknek, illetve versmondóknak, valamint irodalom-népszerűsítő személyeknek ítélnek oda. A díj célkitűzései között a mártír költő emlékének ápolásán túl a kortárs magyar költészet támogatása, népszerűsítése, valamint az irodalmi alkotók munkájának segítése a fő szempont.
A Radnóti-díjasok sorában szerepel már Devecsery László, szombathelyi író, költő, rendező, tanár, aki gyerekeknek és felnőtteknek szóló költői életműve elismeréseként vehette át a díjat.
Devecsery László 1974-ben végzett a Szombathelyi Tanítóképző Intézetben könyvtár-népművelés szakon. 1975–1977 között magyar szakos diplomát szerzett a Berzsenyi Dániel Főiskola diákjaként. Tanári pályája alatt általános és középiskolás diákoknak egyaránt oktatott magyart és drámapedagógiát. 2000-ben elvégezte az ELTE BTK magyar szakát. Gyermekszínházi rendezőként is bizonyított, számos tehetséget készített fel versmondó versenyekre, de rendezett a szombathelyi Weöres Sándor színházban is többek között, valamint alapítója volt a Kalliopé Kistérségi Színházi Társulatnak.
A költő az elmúlt évtizedekben több mint 50 könyvet írt, amelyek között felnőtteknek és gyerekeknek szóló kötetek egyaránt megtalálhatók.