Szürreális jelenetek játszódhattak le Hatvanpusztán Hadházy Ákos videójának tanulsága szerint. A képviselő két megrongálódott kocsi mellől jelentkezett be a rendőrök kiérkeztének pillanatában. Hadházy a rendőröknek elmondta, hogy
„Itt van egy majorság a közelben, amelyikről van egy vitánk a miniszterelnök úrral, amiről ő azt mondja, hogy az egy mezőgazdasági üzem, én mást látok ebben, illetve úgy tudom, hogy ez egy műemlék… és szerettem volna megkérdezni a tulajdonost, hogy ez egy műemlék-e vagy hogy ha műemlék, akkor viszont hogyan lehet megtekinteni, a kocsit azt leraktuk ennek az útnak a végén, onnan besétáltunk, és amikor visszajöttünk, akkor jelent meg hátulról elég gyorsan ez a másik autó, hát ez is úgy eléggé nyomott minket, de az nem veszélyeztette a közlekedésünket, és utána szemből megérkezett ez az autó, amelyik először el akarta állni az utunkat, majdnem nekiütközött tulajdonképpen, és aztán, amikor ez nem sikerült, akkor pedig megpróbált megelőzni, és rám húzta a kormányt.”
Hadházy elmondta azt is, hogy a mostani balesetben megsérült autó az apjáé, a múltkor a hivatali autójának szúrták ki a kerekét.
A 444 kérdésére a képviselő elmondta, hogy onnan tudja, hogy a hatvanpusztai majorság egyik biztonsági őre vezette az őt leszorítani próbáló autót, hogy egyrészt felismerte őt, látta ugyanis akkor, amikor augusztus elején oda szervezett tüntetést, másrészt viszont a pólóján látható volt a Testőr Kft. logója.