Még 2017 decemberében írta meg a 24.hu , hogy a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos, Deutsch Tamás bejelentette: 2020 végéig minden állami járó- és fekvőbeteg ellátást végző intézményben szeléssavú wifi szolgáltatást vehetnek igénybe a betegek. Ez pedig mind szép és jó, hiszen haladni kell a korral és ma már nagyon kevesen vannak, akik okostelefon nélkül tengetik a mindennapjaikat.
Mindeközben viszont Ausztria már rég lekörözte Magyarországot, hiszen ahogy azt mi is megírtuk még májusban, megnyílt Bécs legújabb, hipermodern kórháza, a Krankenhaus Nord – Klinik Floridsdorf, ami a legmodernebb technológiával felvértezve várja a betegeket.
Automatizált fűtéssel, hűtéssel, csőpostával, szállítórobotokkal, digitális betegaktákkal, hibrid műtőkkel és az informatikai eszközökkel összekötött orvosi műszerekkel lett felszerelve az Európa legmodernebb kórházaihoz tartozó intézmény. Ráadásul kizárólag egy- és kétágyas betegszobák vannak, minden ágyhoz egy állítható magasságú monitor tartozik internetcsatlakozással, rádióval, tévével és videójátékokkal. A gyógyítást háromezer orvosi műszer segíti, a kommunikációt pedig 900 wifi-router, amelyek nemcsak az orvosok, de a páciensek rendelkezésére is állnak – írtuk akkor.
Most pedig felkerestük a régió nagyobb kórházait, hogy felmérjük, mennyire tartanak lépést a modern korral. Elsősorban arra voltunk kíváncsiak, hogy elérhető-e wifi-szolgáltatás a kórház területén. Ha igen, a kórház teljes területén, vagy csak bizonyos részein érhető el, mióta van wifi, és egyéni vagy központi döntés alapján dőlt-e el.
Markusovszky Egyetemi Oktatókórház – Szombathely:
WiFi szolgáltatás nem érhető el a kórház területén. Kivételt képez egy minihálózat Szombathelyen a Csecsemő és Gyermekgyógyászati Osztályon, mely adomány segítségével jött létre.Petz Aladár Megyei Oktató Kórház – Győr
„Az egészségügyi intézményeknek nem feladat nyilvános WIFI hálózatok üzemeltetése. Az intézményünk a betegellátáshoz szükséges WIFI hálózatot épített ki, amely jelenleg a kórház összes területének körülbelül 80%-át fedi le. A meglévő hálózatunkon a kórház vezetésének döntése alapján biztosítunk ingyenes "vendég" bejelentkezési lehetőséget. Ennek a csatornának a sávszélességét korlátozzuk és elsődlegesen a levelezés, vagy ügyintészés céljára tartjuk fenn.
A rendszer még fejlesztés alatt van, 2018 óta elérhető” – válaszolták.
Kanizsai Dorottya Kórház – Nagykanizsa:
A Zala megyei kórházban is van ingyenes wifi-szolgáltatás, szintén a vezetőség egyéni döntése alapján. Elmondták, hogy viszonylag régóta, 2016 óta, de csak bizonyos részein. Ezek pedig a betegvárakoztatási pontok, azaz várótermek és nővérpultok környéke.
Szent László Kórház – Sárvár:
„A kórház területén nincs a betegek részére elérhető wifi hálózat” – közölte lapunkkal a vezetőség.
Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intéze – Sopron:
„A Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet területén a betegek számára wifi-szolgáltatás nem érhető el” – állt válaszukban.
Zala Megyei Szent Rafael Kórház – Zalaegerszeg:
A zalai megyeszékhelyen jelenleg csak a betegazonosító rendszer működik wifi hálózaton a D épületben, 2018 óta. Viszont a vezetőség döntése alapján kialakítás alatt van a vendég wifi – közölték lapunkkal.