A Sárvári Járási Ügyészség közokirat-hamisítás bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki valótlan bejelentést tett a teherautójára kiadott rendszám elvesztéséről 2018 februárjában, Sárváron.
A vádirat szerint a hatóság rögzítette a gépjármű nyilvántartásban a vádlott kérelme alapján, hogy a rendszámok elvesztek, majd a gépjárműre új rendszámokat adtak ki.
A vádlott közben az elveszettként bejelentett rendszámokat az otthonában tárolta, majd azokat felszerelte egy forgalomból kivont tehergépkocsira 2019 februárjában.
A vádlott elindult Ausztriába ezzel a teherautóval, azonban műszaki hiba miatt a járművet le kellett állítania egy Celldömölk közeli településen.
A rendőrjárőr ellenőrizte a leállított autót pár nappal később, így derült ki a jármű rendszámának meghamisítása, valamint az is, hogy a vádlott korábban valótlan nyilatkozatot tett a hatóság előtt.
A Sárvári Járási Ügyészség pénzbüntetés kiszabását indítványozta a vádlottal szemben.