Repeszromboló gránátot talált biciklizés közben egy fiatal Szombathelyen, a parkerdőben

Biciklizés közben talált robbanószerkezetet egy fiatal polgárőr Szombathelyen, a tűzszerészek még több robbanótestre akadtak a környéken. Magyar és német repeszromboló gránátok kerültek elő.

Barátaival kerékpározott a szombathelyi Parkerdőben Horváth Roland ifjú polgárőr, amikor egy ugratás után érdekes dolgot talált a földön. Első ránézésre bombának gondolta, ezért lefotózta és elküldte egy tapasztaltabb polgárőrnek, Kollárits Ferencnek, aki megerősítette, hogy ez valamilyen robbanószerkezet. A fiatal ekkor tárcsázta a 112-es segélyhívót és várta a rendőrök kiérkezését.

Repeszromboló gránátot talált biciklizés közben egy fiatal Szombathelyen, a parkerdőben
További helyszíni képekért kattinson!
Horváth Roland, Claudius Polgárőr Egyesület

Másnap a Magyar Honvédség tűzszerészei átvizsgálták a környéket és a közelben találtak még gránátokat a föld alatt. A tűzszerészek a robbanószerkezeteket elszállították a helyszínről.

Repeszromboló gránátot talált biciklizés közben egy fiatal Szombathelyen, a parkerdőben
További helyszíni képekért kattinson!
Horváth Roland, Claudius Polgárőr Egyesület

Megkeresésünkre Révészné dr. Markovics Zita főhadnagy, az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred megbízott kommunikációs vezetője reagált:

"A bejelentés július 25-én érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred tűzszerész ügyeletére. A 142/1999-es Kormányrendelet értelmében a helyszín „B” kategóriásnak minősült, ami azt jelenti, hogy a tűzszerészek 30 napon belül intézkednek. A robbanótestet Szombathely külterületén, a Jégpince út mögötti erdős résztől nagyjából 600 méterre elhelyezkedő területen találták.

Az ügyeletes tűzszerész járőrcsapat július 26-án érkezett a helyszínre, ahonnan egy magyar gyártmányú, 10,5 centiméter átmérőjű, gyújtószerkezet nélküli repeszromboló gránátot, egy szintén magyar 15 centiméter átmérőjű – gyújtószerkezet nélküli - repeszromboló gránátot és egy nem kilőtt állapotú 3,7 centiméteres német repeszgránátot szállítottak el."

Repeszromboló gránátot talált biciklizés közben egy fiatal Szombathelyen, a parkerdőben
További helyszíni képekért kattinson!
Horváth Roland, Claudius Polgárőr Egyesület

A robbanótesteket a Magyar Honvédség központi gyűjtőjében később semmisítik meg.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló