A Szombathelyi Járási Ügyészség súlyos testi sértést okozó ittas járművezetés bűntette miatt emelt vádat azzal a rovott múltú férfival szemben, aki a vád szerint 2021 novemberében Kőszegen közepes-súlyos fokban ittasan személygépkocsit vezetett és utasa is volt az anyósülésen.
A vádlott egy balra ívelő kanyarban megsodródott, egy szegélykőnek ütközött, az autó megperdült, majd egy kavicsos területen állt meg. A baleset következtében az utas nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett.
A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett börtönbüntetés, pénzbüntetés és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta, akinek büntetőjogi felelősségéről a Kőszegi Járásbíróság fog dönteni – írja a Vas Megyei Főügyészség.
(Címlapképünk illusztráció.)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!