Ahogy a mobiltelefon megváltoztatta a kommunikációt, úgy változtatta meg a mobiltelefonnal való fényképezés a fotózást. A 60-as évek box gépein 24 kocka állt rendelkezésre, hogy megörökítsen egy teljes nyaralást, esküvőt. Ma mindenki fotózhat a mobiltelefonjával, dokumentálhatja élete minden pillanatát, de ezeknek a képeknek nagy része örökre a telefonban marad.
Nagy Ákos Balázs most megmutatja mobiltelefonja képeit. Mégpedig úgy, hogy átkonvertálja őket a 60-as évek retro világába.
A fotók kicsit szemcsés, túlhívott, túlszínezett retro látványáról ezúttal a sötétkamra helyett a modern technika, vagyis elképesztő telefonos szoftverek gondoskodnak - amik persze jó alapanyag, jó meglátások nélkül hiába is működnének.
A megnyitóra június 6-án, este hat órakor kerül sor a szombathelyi Cafe Freiben, beszédet mond Dallos László fotóművész. A kiállítás egészen július 3-ig megtekinthető lesz.
Nagy Ákos Balázs
1975-ben született Budapesten, azóta ott és Szombathelyen él, dolgozik. 1993 óta fotóz. Elvégezte a Stalter-ASA Fotó Stúdiót, valamint a Tripont Light Academyt. Több nyomtatott újságnak és internetes oldalnak fotózott.
Mobilretrós képeiből itt kaphatunk ízelítőt.