Robbantással fenyegetve rabolta ki a dohányboltot, vádat emeltek ellene

Végül 96.000 forint készpénzt vitt el.

A vádlott 2014. novemberében, Székesfehérváron egy bombának látszó tárgyat készített, amelyet egy táskában rejtett el. Délután a kiszemelt dohányboltba ment, hogy felmérje a bűncselekmény végrehajtásának a körülményeit – közölte a Fejér Megyei Főügyészség.

A vádlott este ismét megjelent az üzletben, ahol megmutatta a bombának látszó szerkezetet tartalmazó táskát a pénztárosnak, miközben megfenyegette, hogy felrobbantja a helyiséget, amennyiben nem adja át a napi bevételt. A pénztáros a vádlott fenyegető fellépésére átadott a kasszából 96.000,- Ft készpénzt, majd a férfi távozott a dohányboltból.

A terhelt cselekményét két férfi észlelte, akik a menekülő vádlott után futottak, az egyik társasháznál elfogták és a rendőrség kiérkezéséig visszatartották. A vádlott fenyegetése miatt a rendőrség a társasház lakóit kitelepítette.

Az ügyészség vádiratában a terhelttel szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását, a közügyek gyakorlásától eltiltást, valamint letartóztatásának az elsőfokú ügydöntő határozat kihirdetéséig történő fenntartását indítványozta.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló