Hétfőn rosszul lett egy utas a 4-es metrón, és mire a szerelvény befutott a végállomásra, már meg is halt. A Metróért Alapítvány Facebook-oldalán osztotta meg a történetet, hozzátéve, hogy a bajbajutott utason senki sem próbált meg segíteni, illetve nem is jelezte senki, hogy probléma lenne.
A alapítvány nem sokkal később kommentben jelezte a poszt alatt, hogy az eset 10:45-kor történt, és volt olyan utas, aki csak lefotózta a telefonjával a magatehetetlen illetőt ahelyett, hogy segítséget hívott volna. Felhívták a figyelmet egy fotóval, hogy a szerelvényeken van segélyhívó, és fontos lenne, hogy szükség esetén használatba is vegyék az utasok – írja az Index.