Az ukrán elnök egy Kijev környéki katonai kórházat látogatott meg, ahol 106 katonát “Ukrajna hősei” címmel tüntetett ki, köztük 17 posztumusz elismerés volt - írja az Independent.
Zelenszkij szerint az orosz-ukrán háborúban eddig több száz ukrán katona sebesült meg és legalább 1300-an meghaltak. Az elnök a kórházi személyzetet is kitüntette, mivel Oroszország február 24-én indított inváziója óta egyre nehezebb körülmények között teljesítik a feladataikat, és látják el a sérülteket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!