Levelet intéztek a kormányhoz, illetve Gulyás Gergely kancelláriaminiszterhez a megyei jogú városok, amelyek közül 12 kormánypárti vezetésű – a január 29-ei keltezésű levél pedig a Népszava birtokába jutott. A városvezetők a válság miatti elvonások miatt kérnek segítséget a kormányzattól.
Az igényelt kormányzati intézkedések:
A levelet Szita Károly, Kaposvár fideszes polgármestere és pécsi ellenzéki kollégája, Péterffy Attila, az MJVSZ társelnöke írta alá. Utóbbi a lapnak megerősítette, hogy a levelet konszenzus övezte a szövetségben.
Gulyás Gergely és a városok vezetői a jövő héten találkozhatnak.
A helyzetre egyébként a Miniszterelnökségi Sajtóiroda már reagált is, írván, "a koronavírus-járvány mintegy 2000 milliárd forinttal csökkentette az állam bevételeit, a közös teherviselésből a kormánynak és az önkormányzatoknak is részt kell vállalni, hogy a lehető legnagyobb mértékben megkímélhessük az embereket és megvédhessük kis- és közepes vállalkozások munkahelyeit a járvány negatív következményeitől".
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!