Szijjártó Péter az Euronewsnak adott interjújában kifejtette, olyan szintű kapcsolatokat szeretne az Egyesült Államokkal, mint amilyen Trump elnöksége alatt volt. Ehhez több tisztelet kell. Szerinte ugyanakkor Joe Biden megsértette Magyarországot, amikor autokratikus rendszernek nevezte, de ez a kampány része volt.
Orbán Viktorról, saját főnökéről elmondta: „A mostani miniszterelnök az első volt, aki a szovjet csapatok távozását követelte Magyarországon. Fontos szerepe volt a demokratikus átmenetben és négyszer választották meg Magyarország miniszterelnökévé. Az elvesztett választások után is a politikában maradt, elszámoltatható volt és újraindult a mandátumáért. Nem tudok nála demokratikusabb politikust elképzelni jelenleg Európában.” - írja a 1 68ora.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!