A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai az M7-es autópálya Fejér megyei szakaszán ellenőriztek egy szlovén autót, melyben Adidas és Nike márkajelzésű cipőket találtak.
A sofőr azt mondta, hogy azokat Budapesten vásárolta és szlovéniai boltjában akarja eladni.
Az előzetes szakértői vélemény szerint az áru hamisítvány, a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hozták forgalomba.
A több mint hárommillió forint értékű árut így lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak - írja lapunkhoz is eljuttatott közleményében a NAV.
(Címlapképünk illusztráció.)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!