Fűre hevert a Fő téren, elzavarták a közteresek

Az egyik olvasónk arról panaszkodott, hogy pihenni heveredett le baráti társaságával minap a Fő téri fűbe. A közterület felügyelők azonban elzavarták. Na de végülis szabad ez vagy nem?

Van, aki dicséri az újat, mondván, milyen jó a rendezvények szempontjából, és van, aki visszasírja a régit, mert az sokkal zöldebb és árnyékosabb volt. Így vagy úgy, kétségtelen, hogy ma is sokan időznek a szombathelyi Fő téren: barátokkal találkoznak, a nyári melegben a szökőkút mellett hűsölnek vagy épp a legújabb fagyikreálmányokkal ismerkedve elegyednek traccspartiba. A lényeg: a pihenés.

Így tehát nem is olyan földtől elrugaszkodott gondolat az, hogy a maradék zöldterületet használva éppen a gyepre telepedve diskuráljunk barátainkkal. Ezt egyébként a Nyugat.hu egyik olvasója is megtette, bár nem sokáig élvezhette a pázsit nyújtotta simogatást: a szombathelyi közterület-felügyelők ugyanis elzavarták őket, mondván, a fő téri fű nem piknikezni van - rendeletre és szabályozásra hivatkozva. A dolog furcsasága, hogy amikor a felügyeletet mi magunk hívtuk fel, azt a választ kaptuk, hogy olyan szabályozás jelenleg nincs Szombathelyen, ami tiltaná azt, hogy valaki a lepihenjen a zöld területen, legyen az akár park, patakpart vagy éppen a Fő tér zsebkendőnyi gyepe.

A szabálysértési törvény életbelépésével megváltozott jogi helyzet, sok útvesztőt tartalmaz, ezért a biztonság kedvéért megkérdeztük Dr. Hankó Faragó Miklós ügyvédet is.

Jobban esik a fagyi a hűs fűben mint a meleg térkövön
Vágvölgyi Bálint

A szabálysértési törvény életbe lépésével az önkormányzatok a „ Tiltott, kirívóan közösségellenes magatartások” meghatározásával kívánja szankcionálni a lakosságot. Ide tartozik többek között a zöld területek védelme. Azonban az csak a gépjárművek parkolásával és a reklámok zöld területre való kihelyezésével foglalkozik. Úgy fogalmaz, hogy a zöld terültetek védelmének érdekében indokolt azokat a magatartásokat, amelyek e területeken való közlekedést, gépjárművel való megállást, várakozást tiltott, kirívóan közösségellenes magatartássá nyilvánítani. Továbbá aki a közterület használata illetve a hirdetmények, plakátok, hirdető berendezések elhelyezése során nem tartja be a rendelet előírásait, közigazgatási bírsággal legyen sújtható.

Ebből is kitűnik, hogy a füvön tartózkodni szabad. De gondoljunk csak bele. Nonszensz lenne tiltani, hogy a pázsiton bárki is leheveredjen. Ez esetben ugyanis a parkokban sem lehetne lepihenni

– zárta szavait az ügyvéd.

A kedves olvasót tehát teljesen alaptalanul zavarták el a Fő tér füvéről. Arra azonban senkit nem akarunk biztatni, hogy nagy pikniket rendezzen a zöld zsebkendőn, de egy fárasztó nap után bizony jól eshet talpunkat csiklandoztatni a fűszálakkal. Tegyük hát bátran!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet