Az 53. heti eredmények szerint a koronavírus szennyvízben mért koncentrációja a vizsgált települések zömében a mérsékelt kategóriába esik. Bár a tendencia a legtöbb helyen stagnáló, Békéscsabán, a budapesti agglomerációs településeken, Nyíregyházán, Szombathelyen és Zalaegerszegen csökkenés figyelhető meg.
Az eredmények alapján az országban a járvány terjedési sebessége lassul, ugyanakkor továbbra is jelentős a vírust ürítő tünetes és tünetmentes fertőzöttek száma. A kedvező tendencia fenntartásához továbbra is fontos a járványügyi szabályok betartása:
• Akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát!
• Tartsunk legalább 1,5 méteres távolságot!
• Viseljünk maszkot!
• Gyakran és alaposan mossunk kezet!
• Tartsuk be a kijárási korlátozásokat!
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!