Szeptember 2-án a Bazilikához szervez tüntetést a Diákok a Tanárokért nevű csoport – írja a Telex. Az esemény Facebook-oldalán eddig közel 17 ezren jelezték az érdeklődésüket. A demonstrálók a tervek szerint a Szent István térről a Belügyminisztérium elé vonulnak majd.
A tüntetés apropója, hogy a diákok szerint tavasz óta nem történt érdemi javulás az oktatásban, miközben hiány van pedagógusokból, és a tananyagot is úgy kellene átalakítani, hogy az tanítható és tanulható legyen
.